Schopenhauer na Rok 46 PTP

(spotkanie odbyło się 27 września 2021, ale temat wciąż aktualny 🙂 )

W roku 1976, 27 września (poniedziałek) odbyło się zebranie powołujące stowarzyszenie, którego obecna nazwa to Polskie Towarzystwo Psychotroniczne (zob. wpis o historii PTP)

Z tego tytułu, w ramach „renowacji” psychotronicznego fundamentu PTP, redakcja portalu psychotronicy.org zaprasza do lektury i rozważań nad, wzbogaconym przez Adama Stögbauera kompetentnymi rozszerzeniami, WSPANIAŁEGO tłumaczenia filozoficznej rozprawy Artura Schopenhauera, który doskonale „podsumowuje/grupuje” i ROZWIJA spojrzenie na ontologię człowieczą z perspektywy dorobku myślicieli od starożytnej Grecji poprzez daleki wschód aż po Schopenhauera współczesność.
Zapraszamy do lektury (plik .pdf można pobrać) i pogadanki na temat niezwykle szczerego, ale też wyluzowanego i tym samym świadomego podejścia do rzeczywistości. Zapraszamy! Spotkanie poprowadzi Grzegorz Komorowski.

Poniżej krótkie wprowadzenie do jednego z Tematów Schopenhauerowskiego opisu Rzeczywistości (wykład ładnym angielskim i możliwość włączenia automatycznie generowanych napisów w języku polskim – tłumaczenie niedoskonałe, czasami „zabawne”, ale jest 🙂 ):

Zapraszamy. Dla Członków Polskiego Towarzystwa Psychotronicznego i członków Stowarzyszenia Rzeczoznawców Radiestezji wstęp wolny, pozostałych uczestników prosimy o min. 10 PLN wsparcia naszych Celów Statutowych.
Problemy z kaską? – rozumiemy i prosimy o „zrekompensowanie” radością ze wspólnego spotkania oraz swoją aktywnością w dyskusji po części oficjalnej 🙂

Zapraszamy do komentarzy
lub propozycji tematów na Grupie FB PTP

ZAPRASZAMY do PTP
ul. Ratuszowa to praskie centrum Warszawy. Ratuszowa 11 to ok. 300 metrów od stacji metra „Dworzec Wileński”
tu JAK DO NAS DOTRZEĆ i nasze DANE KONTAKTOWE

(tematyczne linki w jęz. niemieckim); cytaty;willeundvorstellung;ZaL;II28

 Die Welt als Wille und Vorstellung . § 1 . Hörbuch
 Die Welt als Wille und Vorstellung . § 2 . Hörbuch
Arthur Schopenhauer . Die Welt als Wille und Vorstellung . § 3 . Hörbuch
Arthur Schopenhauer . Die Welt als Wille und Vorstellung . § 4 . Hörbuch
Print Friendly, PDF & Email