(archiwalne) Channelling, Akaśa i TCP/IP- dyskusja od 18:30 (poniedziałek)

Spotkanie odbyło się 7 listopada 2022 – to jest wpis archiwalny z zaskakującym podsumowaniem. Otóż pojawiła się na spotkaniu ezoteryczna teoria spiskowa, że internetowa chmura fizycznie nie istnieje – jak to u ezoteryków, rzeczywistość jest zbyt skomplikowana :D.
Dla zainteresowanych psychotroników, nie mających problemu ze zrozumieniem co fizyczne i co meta-fizyczne, prezentuję bardzo fajne video, również trochę z historycznym rozwojem centrów chmurowych, gdzie na konkretnym przykładzie można poznać fizyczność chmury (można włączyć polskie napisy). Widać, że rzeczywistość nie jest skomplikowana i tajemnicza, a jedynie kompleksowa 🙂 :


wpis archiwalny zapowiedzi spotkania:

7 listopada: Channelling, Akaśa i TCP/IP- dyskusja od 18:30 (poniedziałek)

Serdeczne dzięki wszystkim Obecnym za owocny udział w bardzo sympatycznym, pierwszym spotkaniu cyklu.

O ile Akaszę możemy analizować w kategorii bazy danych, to na tym spotkaniu spróbujemy przyjrzeć się Channellingowi jako jednemu ze sposobów rozpytywania Akasszy, również z perspektywy ważnych do zrozumienia problematyki komunikacji protokołów sieciowych i internetowych. Bo jak mówi przysłowie: „Jak na dole, tak i na Górze” i vice versa 🙂

Dla przypomnienia zajawka z Wikipedii:

Channeling (z ang. channel 'kanał’) także kanalizm – fenomen parapsychologiczny, będący przedmiotem wiary osób związanych z tzw. nową duchowością i New Age, polegający na przesyłaniu przez transcendentny ośrodek emisyjny (np. Jezus Chrystus, aniołowie, bogowie greccy) za pomocą „kanału” (termin zaczerpnięty z kanałów radiowych lub telewizyjnych) pewnych treści do osoby znajdującej się w transie lub w stanie podwyższonej świadomości. Kontakt ten, zdaniem wierzących, następuje drogą pozazmysłową, kanałem mentalnym, na ogół bez użycia języka werbalnego,
Osoby twierdzące, że doświadczyły channelingu, utrzymują również, że otrzymane przekazy często są trudne do zrozumienia. Podświadomość przekłada je na bardziej zrozumiałe myśli, słowa mówione bądź też pisane (tzw. pismo automatyczne). Podczas channelingu ciało człowieka może znajdować się w transie. Zdaniem teoretyków New Age przekazy channelingowe uzyskiwane przez większość osób najczęściej są dość ogólne. Istnieje ich zdaniem wiele przekazów dotyczących zmian mogących zachodzić na Ziemi do roku 2012, dotyczących życia teraźniejszego. Istoty, które przekazując te informacje mają podawać się najczęściej za wysłanników światła, anioły, przewodników duchowych, obce cywilizacje (np. Plejadianie, Kasjopeanie, Ra, Wingmakers Wniebowstąpieni Mistrzowie). Wyznawcy New Age uważają, że jest to związane z indywidualnym poziomem wibracji osoby poddającej się channelingowi – im wyższy rozwój duchowy człowieka tym możliwy kontakt z istotami będącymi bliżej Boga/Światła/Uniwersum.

Z kolei protokoły internetowe TCP i UDP (również takie hasła jak MAC, Ethernet, WiFi, IP, Bluetooth) postaram się przystępnie zaprezentować zebranym tak, by miały szansę stać się inspiracją do indywidualnego zaimplementowania w grupie metod określanych jako Channelling.

PO TAKIM WPROWADZENIU BĘDZIEMY MOGLI KONTYNUOWAĆ ROZWAŻANIA 🙂

Serdecznie zapraszam
Grzegorz Komorowski


(poniżej wpis archiwalny poprzedniego spotkania cyklu o fenomenie Akasha)


31 października: Kroniki Akaśa – dyskusja

Termin Akasza pojawiał się w każdej starożytnej kulturze i duchowej tradycji jako Księga Życia, w której zapisywane są wszelkie wydarzenia, myśli i czyny. Wierzono, że poprzez odpowiednie przygotowanie się i dostrojenie do wibracji akaszy, można się z nią połączyć by pozyskiwać informacje. W czasach nowożytnych podobno dostęp do jej zapisów miał żyjący w pierwszej połowie XX wieku Edgar Cayce. W stanie transu otrzymywał rozbudowane przekazy z tego pola, dzięki którym zdobył ogromne zasługi w dziedzinie medycyny. Z akaszy korzystał również filozof Rudolf Steiner czy medium Helena Bławatska.

Według ezoteryków Akasza jest polem pamięci wszechświata, z którego można czerpać wspomnienia należące do wszystkich ludzi żyjących na Ziemi oraz każdego istnienia (ezoteryczna brać zakłada, że istnienie jest przynależne wszystkiemu co istnieje np. minerałom, roślinom, a nawet planetom). Ten niewidzialny zapis ma sięgać zarówno do przeszłości, dziejącej się teraźniejszości jak i przyszłości. Nie ma jednak dowodów na posiadanie takich możliwości przez ludzi.

W hinduizmie akaśa znaczy podstawę i esencję budowy wszystkich rzeczy w świecie materialnym; najmniejszy materialny element stworzony z materii świata astralnego. Jest jednym z podstawowych żywiołów w koncepcji pięciu żywiołów indyjskich panćamahabhuta. Jego główną cechą jest śabda (w piśmie dewanagari – „dźwięk”).

Tak, by bytów nie mnożyć bez potrzeby, powyżej cytuję krótkie informacje z Wikipedii.
Spotkanie na które zapraszam nie ma za cel przedstawienie Kroniki Akaszy (dla zainteresowanych poniższy link) ale zebranie osób, które interesuje to zjawisko/doznanie, opisywane we wszystkich cywilizacjach na przestrzeni tysiącleci. „Poszukiwane” są Osoby, które chciałyby podejść do fenomenu Akaszy w sposób „wolny” od poprzednich koncepcji, a bazujący bardziej na naszym obecnym, „informatycznym” podejściu do człowieka, społeczeństw i zjawisk nas otaczających. Cel oczywiście jak za dawnych czasów, bo wyzwanie i obietnice „czytających” zdają się być nie mniej, a może nawet bardziej kuszące jak kiedyś 🙂

Podsumowując: SPOTKANIE, w swej intencji, NIE JAEST O KRONICE AKASZY, A O FENOMENIE, który ludzkość doświadcza od tysiącleci, a który pod określeniem „Akasza” jest najbardziej znany.

W zamyśle jest skupienie wokół tematu grupy osób zainteresowanych fenomenem „centralnego zapisu” i oczywiście „interagowanie” z nim 🙂

Serdecznie zapraszam, Grzegorz Komorowski.
(spotkanie, ze względu na okres długiego weekendu związanego z 1 listopada, będzie powtórzone w późniejszym terminie)

Poniżej jedna z wielu publikacji o Kronice Akaszy:

Kronika Akasha – Wikiźródła, wolna biblioteka (wikisource.org)

Istotna dla sprawy uwaga:

Jak każdą dziedzinę duchową, fenomen Kroniki Akaszy próbują zawłaszczyć wszelkiego typu guru, kapłani, mistycy, „plemię żmijowe” i inne duchowo zubożałe istoty, które padły ofiarą własnego ego i jakiś wygłodzonych demonów.
Jak już w Ewangelii (może i z Akaszy) napisano:

Zawłaszczyli klucze poznania, sami wejść nie potrafią, a innym zabraniają!

Tego typu próbę zawłaszczenia, zmonopolizowania, a może nawet wypaczenia lub zacierania drogi poznania, prezentuje 5-ty akapit (ostatni) tu linkowanego wpisu: LINK

Zapraszamy do komentarzy
lub propozycji tematów na Grupie FB PTP

ZAPRASZAMY do PTP
Adres: ul. Ratuszowa to praskie centrum Warszawy. Ratuszowa 11 to ok. 300 metrów od stacji metra „Dworzec Wileński”

POLECAMY KOMUNIKACJĘ MIEJSKĄ
bo skoro centrum (prawobrzeżne) Warszawy, to i
strefa płatnego parkowania w dni robocze do godz. 20:00
tu JAK DO NAS DOTRZEĆ KOMUNIKACJĄ (pod)MIEJSKĄ i

nasze DANE KONTAKTOWE

°

możesz ten wpis wydrukować, zapisać jako PDF lub podać dalej za pomocą wielu poniższych opcji:
Print Friendly, PDF & Email
Podaj dalej: