Nowa książka kolegi Tomasza

Z przyjemnością prezentujemy nową książkę naszego niestrudzonego kolegi,
badacza zjawisk radiestezyjnych od ponad 30-tu lat,
dr inż. Tomasza Sitkowskiego.

W książce „Radiestezja od podstaw”, autor przedstawia swój model fenomenu radiestezji od samego początku, to jest od nieznanych nam procesów zachodzących w ciele radiestety, które uzewnętrzniają się w postaci tak zwanego odruchu różdżkarskiego i wahadlarskiego.

Odruch ten stanowi bezwiedną reakcje organizmu, która spowodowana jest oddziaływaniem zewnętrznych lub wewnętrznych bodźców. Reakcja ta zachodzi przy udziale układu nerwowego. Do uzyskania zjawiska odruchu niezbędne jest wytworzenie impulsu nerwowego. W modelu Autora, impuls ten powstaje w wyniku oddziaływania na nas nieuświadomionych bodźców. Wytworzony impuls nerwowy przekazywany jest do docelowego miejsca, w którym ma wywołać odpowiednią reakcję organizmu. W tym wypadku do ręki radiestety i wywołuje powstanie ruchu wahadła i różdżki.

Bez specyficznego pobudzenia naszego organizmu przez bodźce radiestezyjne nie może dojść do wytworzenia impulsu nerwowego, który warunkuje powstanie odruchu, powodującego uruchomienie ruchu różdżki i wahadła w rękach radiestety.

W ten sposób Autor stara się analizować przyczyny radiestezji w nowy, odmienny sposób od dotychczasowych hipotez i domniemań.

W książce dokonano analizy dwóch różnych wyobrażeń na temat sposobu odbioru i oceny bodźców radiestezyjnych, w postaci proporcjonalnej i odwrotnie proporcjonalnej metody. Dokonano krytycznej oceny metody radiestezji lansowanej przez zwolenników i kontynuatorów idei Bovisa, znajdując i ukazując jej słabe punkty.

Dokonano przeglądu podstawowych przyrządów radiestezyjnych, przedstawiono różne metody badań radiestezyjnych, omówiono sposób wyboru „dobrego miejsca” oraz określono podstawowe cechy jakim powinien cechować się dobry radiesteta.

Książka stanowi przykład ciekawej, nowej prezentacji zjawiska radiestezji, odmiennej od  większości utartych poglądów wielu innych autorów.

Radiestezja od podstaw – Tomasz Sitkowski – link do możliwości zakupu online

Inne, stosunkowo niedawno wydane książki Tomasza

Print Friendly, PDF & Email
Podaj dalej: