Reflexologia (refleksologia)


Informacje ogólne (red. portalu):

Przy użyciu modeli analitycznych tzw. medycyny akademickiej, Reflexologia objawia się jako bardzo dobra metoda poprawy i utrzymania zdrowia w wielu jego aspektach.
Używamy tu określenia „Reflexologia” (przez x), by odróżnić od refleksologii, dziedziny neurologii i nauk związanych z badaniem odruchów.

W dalszej części zaprezentujemy „akademickie” FAKTY, które można przypisać Reflexologii, a zainteresowanym przypomnieniem tradycyjnie rozumianej metody polecamy linki na końcu wpisu i przede wszystkim
POLECAMY NASZE SZKOLENIA
🙂

1. Bez wątpienia, prawidłowo wykonywany zabieg Reflexologii poprawia nie tylko krążenie krwi, ale przede wszystkim, stan przestrzeni międzykomórkowej i drożność systemu limfatycznego, co z kolei redukuje bodźce do wytwarzania przez komórki np. markerów stresu oksydacyjnego, które z kolei, mają wpływ na regulację ciśnienia krwi w całym organizmie.
Stan płynu międzykomórkowego ma decydujący wpływ na „logistykę zewnętrzną” komórki i jej prawidłowe funkcjonowanie.

2. Bez wątpienia, prawidłowo wykonywany zabieg Reflexologii stymuluje mechanizmy generowania i przesyłania przez struktury układu nerwowego doznań sensorycznych (np. dotyk, ciepło, ucisk, rozluźnienie…) To właśnie z kończyn idą jedne z najdłuższych aksonów. Kompleksowość i czas zabiegu reflexoterapeutycznego jest doskonałą „okazją” dla układu nerwowego do zwiększenia emisji neurotransmiterów i odmłodzenia struktur.

3. Bez wątpienia, prawidłowo wykonywany zabieg Reflexologii pozwala układowi kostno-powięziowo-mięśniowemu stopy czy dłoni „powrócić” do optymalnego współdziałania, po uwolnieniu z utrwalonych codzienną rutyną (bez)ruchu patologicznych zmian.

4. Bez wątpienia, prawidłowo wykonywany zabieg Reflexologii pozwala przyjemnie dotrzeć do „zapomnianych” części ciała, skoncentrować się na nich, doznać ich ponownie. Zabiegi Reflexologii niosą ze sobą dosłownie przypływ relaksu, redukując poziom hormonów stresu.
Reflexologia to również „relaxologia”

5. Bez wątpienia, prawidłowo wykonywany zabieg Reflexologii niesie ze sobą ten najwspanialszy ze wszystkich medykamentów i zabiegów medycznych, efekt placebo, którego tak panicznie boi się medycyna akademicka.

Zapraszamy do komentarzy
lub propozycji tematów na Grupie FB PTP

ZAPRASZAMY do PTP
Adres: ul. Ratuszowa to praskie centrum Warszawy. Ratuszowa 11 to ok. 300 metrów od stacji metra „Dworzec Wileński”

POLECAMY KOMUNIKACJĘ MIEJSKĄ
bo skoro centrum (prawobrzeżne) Warszawy, to i
strefa płatnego parkowania w dni robocze do godz. 20:00
tu JAK DO NAS DOTRZEĆ KOMUNIKACJĄ (pod)MIEJSKĄ i

nasze DANE KONTAKTOWE

°

możesz ten wpis wydrukować, zapisać jako PDF lub podać dalej za pomocą wielu poniższych opcji:
Print Friendly, PDF & Email
Podaj dalej: