Słownik PTP

Przyczyną bytowania prezentowanego tu słownika jest próba ominięcia zjawiska leksykalnej „Wieży Babel” gdzie „nadawca” swój obraz myślowy oznacza słowem, które u „odbiorcy” wywołuje obraz inny, często odmienny w dyskutowanym aspekcie od obrazu  „nadawcy”, szczególnie w przypadku określeń jakoś tam semantycznie czy ideowo zbliżonych, ale jednak przedmiotowo dalece się różniących.

Słownik powstaje przyrostowo na potrzeby portalu.


Aura

oscylacja czasoprzestrzeni (np. Louis de Broglie) wywołana niezliczoną ilością procesów życiowych zachodzących w organizmach żywych i interpretowana przez mózg obserwatora jak promieniowanie elektromagnetyczne (światło).
Jej wolumen, forma/kształt, kolorystyka, intensywność pozwalają doświadczonemu obserwatorowi ocenić stan procesów życiowych w ich szerokim, holistycznym rozumieniu.
Organizmy żywe mogą interagować poprzez Aurę celem uzgodnienia efektu terapeutycznego lub poprzez celowe działania psychosomatyczne (bioenergoterapeutyczne).


Enhancer (wzmacniacz transkrypcji)

krótkie fragmenty kodu genetycznego DNA w (do niedawna zwanym „śmieciowym”) obszarze DNA, niezwykle istotne do wzmacniania ekspresji/transkrypcji/aktywacji „właściwych” sekwencji DNA.

Znajomość/rozumienie tego mechanizmu i jemu odwrotnego (silencer), może być przydatne psychotronikom (np. bioenergoterapeutom) w modelowaniu/doskonaleniu swoich działań terapeutycznych.

tu dalsze informacje…

Geostezja

Zestaw hipotez postulujących bardzo silny związek życia/biologii i tym samym wielu zjawisk psychotronicznych ze strumieniami neutrin, a w szczególności tzw. „ziemskimi neutrinami zawróconymi” lub „vertex-neutrinami” lub „neutrinami pseudo-odbitymi”. Nazwy i złożona hipoteza dotyczy zachowań neutrin, czyli cząsteczek elementarnych Modelu Standardowego. Więcej informacji na geostezja.pl


Psychemetria i Psychometria

psychemetria do zagadnień psychotronicznych, a psychometria tak jak było to w naukach społecznych wcześniej i obecnie rozumiane. Poniższe grafiki mają za zadanie, krótko zobrazować różnice 🙂

Tu tekst z grafiki (dla małych ekranów):
psychEmetria:  określenie nazywające metodę pomiarów wykonywanych przez psychotronika, najczęściej za pomocą diagramów i wahadeł, mających zdiagnozować stan psycho-fizyczny osoby zgłaszającej taką wolę.
psychOmetria:  opracowywanie i statystyczne wartościowanie technik/narzędzi zbierania informacji o charakterze osobowościowym. Dąży do stworzenia standardów porównawczych.


Psychotronika lub infor-mancja (μαντεία [manteía] – przewidywanie, wnioskowanie) 

dziedzina poznawcza traktująca człowieka zarówno jako podmiot (operator) jak i przedmiot (narzędzie) w procesie percepcji, analizy, rozumienia, syntezy i świadomego/etycznego użycia procesów informa(n)tycznych związanych z tzw. rzeczywistością, która to zarówno jest mimowolnym kreatorem/źródłem tych informacji jak też sama wykorzystuje te informacje przy realizacji „następnego kroku”.

Organizmy żywe (i inne byty interagujące ze środowiskiem) wykształciły w procesie ewolucji tzw. zmysły mające za cel poznanie stanu rzeczywistości. Oprócz 5 zmysłów ogólnie kojarzonych (węch, smak, dotyk, słuch, wzrok) dają się rozpoznać inne zmysły: zmysł równowagi, zmysł ułożenia ciała, zmysł temperatury ciała, zmysł bólu/stanu narządów, stawów itd., zmysł poczucia czasu, zmysł estetyki, zmysł doboru genetycznego (prokreacyjnego/immunologicznego) i zapewne wiele innych.
Istnieją też zmysły u człowieka zazwyczaj nie rozpoznawane: zmysł pola magnetycznego (ptaki wędrowne, pszczoły), zmysł pola elektrycznego (rekiny), zmysł ultradźwięków (nietoperze, delfiny), zmysł kierunku przepływu wody tzw. linia boczna (ryby, płazy)  i zapewne wiele innych.

Również to z ilu zmysłów informacja jest interpretowana odgrywa dużą rolę. Synestezja czy mózg/umysł pod wpływem np. dwuetyloamidu kwasu d-lizergowego pokazują, iż umysł jest w stanie interpretować informację w obszarach zazwyczaj do nich nie adresowaną.

Istnieje również zmysł odczuwania innych bytów: wyższego Ja, Przodków, Boga/Bóstw, Globalnego Fundamentu Informa(n)tycznego do którego należy się zalogować zanim będzie się zrecyklingowanym (nauki Buddy, Chrystusa w rozumieniu gnostycznym).

Do psychotroniki możemy zaliczyć między innymi parapsychologię, radiestezję, różdżkarstwo (geo-mancję), feng-shui, bioenergoterapię, kosmobiologię (astrologię) ale również wiele dziedzin z pogranicza tzw. zdrowego rozsądku, którym również fizyka kwantowa nie grzeszy mimo swoich wspaniałych matematycznych modeli i potwierdzonych osiągnięć.

Powyżej „Pięć Zmysłów” wg. Hansa Makarta (dotyk, słuch, wzrok, zapach, smak) – można by rzec Pani Psychotronika 😉 Do części oglądających dotrą informacje ze zmysłu doboru prokreacyjnego,  a do wszystkich informacje ze zmysłu estetyki.Tarot

Dziedzina poznawcza z zakresu psychotroniki stosowana do analizy psychologicznej i sytuacyjnej zgłaszającej się osoby oraz do prognozowania dalszych zachowań i wydarzeń mogących z takiego stanu wynikać. Praktykowana przez odpowiedzialne i doświadczone osoby, może stanowić znaczące wsparcie przy próbach zmiany niewłaściwych zachowań blokujących osiąganie zamierzonych celów.

Tarot bazuje na kartach należących do dużej rodziny kart Tarock mającej swoją tradycję co najmniej od roku 1425.
Charakterystyczny dla kart Tarota jest podział na tzw. Duże Arkana (22 karty) i Małe Arkana (56 kart). Małe Arkana składają się z 4 „grup/kolorów” , z których każda zawiera 4 karty z postaciami i 10 z cyframi.

Fakt, że interpretacja poszczególnych kart i układów różni się w zależności od tradycji z jakiej wywodzi się wykładający, dowodzi, że karty to jedynie pomocnicze narzędzie, a trafność wykładania (synchroniczność) oraz interpretacji kart zależy od predyspozycji i doświadczenia osoby czynności tych się podejmującej.


——————————————————————————————————————–
Słownik powstaje przyrostowo na potrzeby portalu.
Zapraszamy również do proponowania haseł Słownika PTP.

Zapraszamy do komentarzy
lub propozycji tematów na Grupie FB PTP

ZAPRASZAMY do PTP
Adres: ul. Ratuszowa to praskie centrum Warszawy. Ratuszowa 11 to ok. 300 metrów od stacji metra „Dworzec Wileński”

POLECAMY KOMUNIKACJĘ MIEJSKĄ
bo skoro centrum (prawobrzeżne) Warszawy, to i
strefa płatnego parkowania w dni robocze do godz. 20:00
tu JAK DO NAS DOTRZEĆ KOMUNIKACJĄ (pod)MIEJSKĄ i

nasze DANE KONTAKTOWE

°

możesz ten wpis wydrukować, zapisać jako PDF lub podać dalej za pomocą wielu poniższych opcji:
Print Friendly, PDF & Email
Podaj dalej: